Konfigurátor
Referencie

Systém čistenia odliatkov pred lakovaním

Realizovali sme zákazku pre nášho partnera - spoločnosť SURFIN Technology s.r.o., ktorá spočívala v návrhu čistiaceho boxu na odliatky s použitím čistiacich - fúkacích trysiek so systémom odsávania do textilného filtračného zariadenia.

 

Navrhnutý systém čistenia odliatkov pred lakovaním má za úlohu odstrániť prachové častice z odliatkov pred vstupom do lakovacej linky.

 

Naša technológia sa tak stala pevnou súčasťou kompletnej lakovacej linky od generálneho dodávateľa SURFIN Technology s.r.o.

 

Čistiaci - vyfukovací box je unikátne riešený, kde sa čistenie odliatkov vykonáva dvoma vyfukovacími dýzami umiestnenými šikmo proti smeru pohybu odliatkov. Na odsávanie a filtráciu vzduchu sme použili vlastné filtračné zariadenie typu G&G Jet BAG.

 

Celý systém funguje ako jedna funkčná zostava, ktorá spolu s filtračnou jednotkou spúšťa aj vysokotlakový ventilátor vyfukovacieho boxu. Zber prachu je riešený pomocou 50-litrového vedra. Prefiltrovaný vzduch sa vracia do výrobného priestoru. Návrh a výroba jednotlivých zariadení bola naša vlastná. Inštalačné práce vykonala naša partnerská spoločnosť V-Dusting.

Filtračné zariadenie G&G Jet BAG


Filtračné zariadenia G&G Jet BAG sú textilné filtračné zariadenia vybavené automatickou regeneráciou filtračných médií pomocou protiprúdu tlakového vzduchu. Zo skúseností z jednotlivých aplikácií vyplýva, že životnosť filtračných médií je viac ako 20 000 prevádzkových hodín bez nutnosti ručnej regenerácie. Filtračné médium je plochý, hladký rukáv z netkanej textílie s hmotnosťou 550 g/m2. Filtračné médium neobsahuje žiadne záhyby, v ktorých by sa mohol usadzovať prach. Je tiež veľmi mechanicky odolné voči pretrhnutiu alebo prepichnutiu. Zvyškový úlet prachových častíc sa pohybuje od 0,25 mg/m3 do 5 mg/m3 v závislosti od odoberaného prachu. Filtračné zariadenie je vybavené buď 50-litrovým zásobníkom na odpad, alebo vypúšťaním odpadu cez rotačný podávač do BIG-BAG-u, alebo v prevedení podľa konkrétnej požiadavky. Filtre G&G Jet BAG sú k dispozícii aj vo verziách na odsávanie výbušných prachov.

Späť na referencie
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.