Konfigurátor
Referencie

Separácia odrezkov pomocou rotačného separátora

Pre nášho klienta sme vyriešili problém s prachom pomocou lisu na šrot. Navrhli sme, vyrobili a nainštalovali rotačný odlučovač, ktorý je namontovaný na vlastnej oceľovej konštrukcii priamo nad vstupom do lisu. Lis je vybavený vlastným vákuovým čerpadlom, ktoré odčerpáva odrezky z medzizásobníka.

 

Oddeľovanie odrezkov prebieha na vnútornom sitku separátora, ktoré sa regeneruje pomocou stieračov rotora separátora. Prachové častice pokračujú ďalej do filtračného systému. Odrezky padajú do medzizásobníka pod separátorom. Výrobky pre papierenský priemysel vyvíjame spolu s našou partnerskou spoločnosťou Golpretech Česká republika.

 

Na realizáciu sme použili nami vyrábaný separátor papierového odpadu typu RSGG - medzizásobník bol navrhnutý a skonštruovaný na mieru. Výsledkom našej realizácie je bezprašný priestor okolo lisu na odpad.

 

Opis rotačných separátorov


Rotačné separátory sa používajú na nepretržité oddeľovanie papierových odrezkov z odpadového vzduchu. Sú dôležitou súčasťou odsávacích aplikácií v tlačiarňach.  Odrezky papiera sa zachytávajú na perforovanom sitku a priebežne sa stierajú stieracími lopatkami rotora odlučovača. Rotor odlučovača zabezpečuje nepretržité stieranie zachytených odrezkov a tlakové oddeľovanie odrezkov vypúšťaných zo vzduchotechnického systému. Odlučovač je schopný pracovať v nepretržitom režime 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vypúšťanie oddelených papierových odrezkov je štandardne pripojené k lisu alebo lisu na balíky. Pripojenie separátora papierových odrezkov je riešené jeho umiestnením na výstupný kanál pomocou pripojovacej príruby. V tlačiarňach s požiadavkou na úplnú bezobslužnú prevádzku odporúčame spracovávať odpad pomocou lisu na balíky alebo použiť dva paralelné separátory papiera s vývodmi na lisy na balíky. V prípade použitia lisov na papier je v prevádzke vždy len jeden z dvoch nainštalovaných separátorov. Keď je kontajner plný, systém automaticky presmeruje cestu papierového odpadu do druhého separátora pomocou prepínacích klapiek.

Späť na referencie
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.