Konfigurátor
Referencie

Odsávanie prachu v železiarňach

Jednou z najdôležitejších referencií je použitie našich filtračných systémov na odsávanie prachu v oceliarskom priemysle. V rámci našich dodávok inštalujeme 4 filtračné batérie s celkovou kapacitou odsávania 450 000 m3/h.

 

Naša dodávka zahŕňa výrobu a implementáciu filtračných zariadení na odsávanie prachu typu G&G Jet BAG. Tieto filtre sú vybavené automatickou regeneráciou plochých filtračných hadíc pomocou 16 prúdového tlakového vzduchu. Samozrejmosťou je off-line regeneračný systém, ktorý umožňuje vysoko účinnú regeneráciu filtračných médií počas prevádzky odprášenia. Filtračné zariadenia sú rozdelené do samostatných filtračných komôr s možnosťou OFF-LINE regenerácie počas prevádzky filtračného zariadenia. Tento regeneračný systém je vysoko účinný najmä v spojení s filtráciou prachu v železiarňach, kde je často potrebná nepretržitá prevádzka filtračnej technológie. Filtre sú vybavené vyhrievaním filtračného lôžka a tepelnou izoláciou.

 

Na odstraňovanie prachu sa používajú dopravníky Redler našej výroby. Redlerové dopravníky sú vybavené aj systémom vyhrievania, aby sa zabránilo zamrznutiu prachu v dopravnej ceste počas nečinnosti filtračnej technológie v zimných mesiacoch.

 

Z hľadiska prúdenia vzduchu vo vnútri filtra a tlakových strát filtračného systému bola konštrukcia filtračnej jednotky zvolená tak, aby prechádzajúci vzduch vstupoval do filtračnej jednotky v hornej časti filtra a vystupoval prefiltrovaný v dolnej časti filtračnej jednotky. Prúdenie vo vnútri filtračných komôr je zhora nadol, čo výrazne pomáha pri odstraňovaní prachu na skládku. Táto koncepcia znižuje tlakové straty filtračného média.

 

Pre našu spoločnosť je to veľmi dôležitá referencia na odsávanie prachu, a to tak z hľadiska veľkosti filtračných jednotiek, ako aj špecifického dizajnu, ktorý spĺňa najnáročnejšie požiadavky celého projektu. Naša partnerská spoločnosť Midoriing, s.r.o. pre nás vykonáva veľmi náročné montážne práce, počnúc koordináciou náročných činností v obmedzenom priestore, výškovými prácami a samotnou koordináciou stavby.

 

Výrobu filtračných jednotiek zabezpečuje naša spoločnosť pre spoločnosť Gremi Klima, s.r.o., ktorá je hlavným dodávateľom filtračného systému.

Späť na referencie
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.