Konfigurátor
Referencie

Aspirácia horných dopravníkových trás obilného sila

Zaviedli sme centrálny odsávací systém s pripojením 13 bodov odsávania prachu z horných ciest obilného sila. Filtračná jednotka je navrhnutá na odsávací výkon 13 x 883 m3/h => 11481 m3/h.

 

Použitý filter je typu G&G Jet BAG s automatickou regeneráciou filtračného média pomocou tlakového vzduchu. Celý systém odsávania je navrhnutý v súlade s legislatívnymi požiadavkami ATEX - odsávanie výbušných prachov. Filtračný systém je vybavený certifikovanou jednotkou na uvoľnenie tlakovej vlny do interiéru haly. Tým sa eliminovala potreba priestupov cez vonkajší plášť budovy. Vo výfukovom potrubí je nainštalovaná spätná klapka B, ktorá v prípade výbuchu zabráni rozšíreniu spätného toku do nasávacieho traktu. Vypúšťanie prachu z filtra je cez rotačný podávač s vedením do existujúceho potrubia na spádovanie prachu. Výfuk filtrovaného vzduchu je vyvedený do vonkajšieho prostredia.

 

Súčasťou realizácie bola aj demontáž existujúcej, už nepoužívanej filtračnej technológie vrátane demontáže všetkých pôvodných výfukových potrubí. Technológia odsávania sa realizovala na hornom podlaží obilného sila a filtračná jednotka sa musela kvôli malým rozmerom montážneho otvoru montovať na mieste.

Opis filtračného systému


Filtračné jednotky G&G Jet BAG sú textilné filtračné jednotky vybavené automatickou regeneráciou filtračných médií pomocou protiprúdu tlakového vzduchu. Zo skúseností z jednotlivých aplikácií vyplýva, že životnosť filtračných médií je viac ako 20 000 prevádzkových hodín bez potreby ručnej obnovy. Filtračné médium je plochý, hladký rukáv z netkanej textílie s hmotnosťou 550 g/m2. Filtračné médium neobsahuje žiadne záhyby, v ktorých by sa mohol usadzovať prach. Je tiež veľmi mechanicky odolné voči pretrhnutiu alebo prepichnutiu. Zvyškový úlet prachových častíc sa pohybuje od 0,25 mg/m3 do 5 mg/m3 v závislosti od odoberaného prachu. Filtračné zariadenie je vybavené buď 50-litrovým zásobníkom na odpad, alebo vypúšťaním odpadu cez rotačný podávač do BIG-BAG-u, alebo v prevedení podľa konkrétnej požiadavky. Filtre G&G Jet BAG sú k dispozícii aj vo verziách na odsávanie výbušných prachov.

 

Realizačným partnerom pre túto referenciu bola spoločnosť V-Dusting.

Späť na referencie
Inovácie produktového portfólia

Inovácie produktového portfólia

Naše produkty neustále inovujeme na základe návrhov našich partnerov a technologických trendov.

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Tretí rozmer pre projektové organizácie

Pre naše produkty poskytujeme všetky dokumenty vo formáte 3D STEP, ktoré môžete zapracovať do svojich projektov.

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Inteligentná riadiaca technológia a vzdialená správa

Monitorovanie a ovládanie technológie prostredníctvom vzdialenej správy zlepšuje používateľský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenstvo

Technická podpora a odborné poradenstvo

Každá aplikácia si vyžaduje svoj špecifický výrobok a my vám radi pomôžeme s jeho výberom.